×
منوی بالا
منوی اصلی
دسترسی سریع
اخبار سایت
false
false

دستورالعمل اجرایی پیشگیری از پدیکلوزیس شپش سر به مدارس کشور ارسال شده است. در این بخشنامه آمده است که شپش حشره خونخوار خارجی بدن انسان است که افراد را در هر سن و جنسی و با هر سطح اجتماعی و اقتصادی که باشد،آلوده می‌سازد که در اقصی نقاط جهان مدارس یکی از مهمترین محل‌های بروز آن است . آلودگی به شپش علاوه بر ایجاد مشکلات جسمی برای دانش‌آموزان و خانواده آنها می‌تواند موجب ایجاد مسائل روانی و بیماری‌ها‌ی ثانویه منتقله از طریق شپش شود و لازم است در این زمینه میزان مراقبت در سطح وزارتخانه‌های بهداشت و آموزش و پرورش فعال گشته و با تدوین دستورالعمل‌ واحد در کاهش آلودگی و گسترش شیوع آلودگی در سطح مدارس و خانواده‌ها قدم برداشت دراین راستا با همکاری و مشارکت اداره سلامت نوجوانان و جوانان مدارس و مرکز مدیریت بیماری‌ها ، دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش جلسات کارشناسی برگزار ودستورالعملی جهت اجرا ابلاغ شد.

غربالگری بهترین شیوه یبماریابی دانش‌آموزان در هنگام ورود به مدرسه بعداز یک دوره تعطیل طولانی است،که این دوره غربالگری در فصل بهار، امروز مورخ  ۹۸/۱/۲۶ در این واحد آموزشی صورت گرفته است.

و در پایان؛ ارسال تمام اطلاعات و اقدامات انجام شده و درقالب فرمهای پیش بینی شده هر ماه توسط مراقبین سلامت به کارشناسان مربوطه در مناطق صورت می گیرد.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد