×
منوی بالا
منوی اصلی
دسترسی سریع
اخبار سایت
false
false

سید محمد بطحایی در نشست با مدیران راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام که در سالن معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: اقدامات این وزارتخانه به دلیل تغییراتی که در جامعه و در بیرون از محیط آموزش‌وپرورش رخ می‌دهد، با چالش مواجه است.

وی با تأکید بر این نکته که آموزش‌وپرورش باید همسو و منطبق با نیازهای فردی و اجتماعی باشد و خودش را سازگار کند، گفت: اگر این اتفاق رخ ندهد، آموزش‌وپرورش ناکارآمد است و به دلیل تغییرات سریع و گسترده بیرون از مدرسه، آموزش‌وپرورش باید بتواند آموزش‌های خودش را منطبق با نیازها سریع‌تر و با دقت بیشتر تغییر دهد و اگر این اتفاق نیفتد اثربخشی در آموزش‌وپرورش نداریم.

وزیر آموزش‌وپرورش اظهار کرد: امروز در معرض این سؤال قرار گرفته‌ایم که چرا دانش‌آموزان وقتی از مدرسه فارغ‌التحصیل می‌شوند با ویژگی‌های اجتماعی، ارزش‌ها و مؤلفه‌های موردنیاز جامعه کمتر آشنا هستند و کمتر ملاحظه می‌کنند باید بپذیریم که اگر آموزش‌وپرورش با نیازهای جامعه همسو نشود به موفقیت دست پیدا نمی‌کند.

بطحایی تأکید کرد: باید نیازهای فردی و اجتماعی به‌ درستی تشخیص داده شود تا آموزش‌وپرورش بتواند به‌درستی برنامه‌ریزی کند و نتایج اثربخشی داشته باشد.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد