×
منوی بالا
منوی اصلی
دسترسی سریع
اخبار سایت
false
false

آشنایی با موسسه آموزشی فرهنگی راهیان کوثر

مقدمه

انقلاب شکوهمند اسلامی، موهبت و ودیعه الهی است که به انسان عصر حاضر ارزانی شد. اصلی ترین پیام بنیانگذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) تربیت انسان الهی و برپایی جامعه دینی بر مبنای معارف بلند و انسان ساز مکتب اسلام است. انقلاب اسلامی با هدف زمینه سازی برای برپایی جامعه عدل مهدوی (عج) و احیای تمدن اسلامی– ایرانی نیازمند تربیت جوانانی با ویژگی های عصر ظهور است. که مستلزم تلاش همه جانبه در ابعاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی, علمی، رفتاری فرهنگی و معرفتی می باشد.

هدف

کمک به تربیت کادر ۵۰ ساله دوم انقلاب اسلامی
ایجاد جبهه تعلیم و تربیت اسلامی انقلابی
کمک در تهیه و تدوین نظام تربیتی کشور و پیگیری اجرایی شدن آن
ایجاد محیط تحقیقاتی، تحت عنوان مدرسه یا مدارس الگو

تاریخچه مؤسسه آموزشی فرهنگی راهیان کوثر

سپاه پاسداران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه ها و موضوعات مختلفی، از جمله مباحث تعلیم و تربیت دانش آموزان و مدرسه برای کادر سازی خود و انقلاب اسلامی ورود داشت که نهایتا در سال ۱۳۶۱ با تاسیس دبیرستان های سپاه در مکان لانه جاسوسی سابق آمریکا فصل جدیدی از فعالیت های خود را آغاز نمود.به دلیل عدم هماهنگی لازم با آموزش پرورش این دبیرستان بعد از یک سال دچار افت و خیز های تا مرز تعطیلی کشانده شد. که با توافقاتی از طریق بعضی مسئولین آموزش پرورش ادامه فعالیت نمود .
از سال ۱۳۶۵-۱۳۶۶ سپاه با تاسیس مؤسسه علمی آموزشی رزمندگان اسلام فضای جدیدی در خصوصا کلاس های کنکور و جزوات آن ایجاد نمود که قریب یک دهه حرف اول را می زد. با توجه به علاقمندی بعضی از فرماندهان سپاه در بعضی از استانها و مناطق نیز مدارسی راه اندازی گردید که ارتقاء یافته آن با توسعه شعبه مؤسسه علمی رزمندگان اسلام و با ایجاد مؤسسات علمی آموزشی غیر انتفاعی در استان خراسان ، آذربایجان شرقی ،کرمان و در تهران فعالیت نمود.
مؤسسه آموزشی فرهنگی راهیان کوثر از سال ۱۳۷۲ با توافق سردار فرمانده محترم نزسا شروع به فعالیت نموده و از سال ۱۳۷۵ در قالب مؤسسه غیر انتفاعی آموزشی با راه اندازی مدارس، ادامه فعالیت داد. و از سال ۱۳۹۵ با رویکرد جدید و ابلاغ فرمانده محترم کل سپاه مأموریت پیدا کرد به عنوان مجموعه ی متولی ساماندهی مدرسه داری در سپاه ، فعالیت نماید.

false